Deszczownica łazienkowa

Deszczownica – kompletny poradnik przed zakupowy

Funkcjonalność prysznica, która sprawia, że ​​jest to przyjemna i relaksująca chwila dnia, zależy również od rodzaju baterii, które zdecydujesz się zainstalować w swojej kabinie. Zużyta, nieodpowiednia, złej jakości głowica prysznicowa może powodować dyskomfort. Deszczownica już od dłuższego czasu ze względu na zapewnienie dużego komfortu coraz częściej jest wybierana przez klientów.

Deszczownice prysznicowe – dlaczego są dobrym wyborem?

Problemy, jakie może spowodować niewłaściwa głowica prysznicowa, to:

  • trudna regulacja temperatury wody. Wadliwa lub słaba bateria uniemożliwia regulację niestandardowej temperatury, powodując nieprzyjemne przejście od wody zbyt zimnej do wody zbyt gorącej, denerwuje i zmusza do kompulsywnego spędzania czasu pod prysznicem na szukaniu akceptowalnego kompromisu, nieustannego kręcenia pokrętłem regulacyjnym.
  • nieregularność w dyfuzji strumienia. Źle dobrana lub nieodpowiednia głowica prysznicowa może wyrzucać wodę w niepożądany sposób, być może strumienie, nieregularnie staną się albo zbyt mocne albo zbyt słabe.
  • niski opór. Złej jakości lub niekompatybilne słuchawki prysznicowe ulegają uszkodzeniu w krótkim czasie, pękają i odłączają się od systemu, co grozi uszkodzeniem brodzika lub obrażeniami u osób z niego korzystających.

Żaden z tych problemów nie pojawia się, gdy decydujemy się na zakup deszczownicy łazienkowej. Jej system został tak stworzony by zapobiegać jakimkolwiek niedogodnością w trakcie użytkowania kabiny prysznicowej.

Deszczownice łazienkowe – ich rodzaje dostępne na rynku

Na rynku dostępne są deszczownice prysznicowe o różnych właściwościach i typach. Przede wszystkim wyróżniają się materiałami. Bardzo często stosuje się stal, niezniszczalny materiał, estetycznie piękny, przede wszystkim jako uzupełnienie wykończeniowe.

Innym kryterium wyróżniającym deszczownice natynkowe jest sposób ich montowania. Wyróżniamy bowiem deszczownicę prysznicową z ramieniem, która jest najpopularniejszym rozwiązaniem. Innym sposobem na zamontowanie deszczownicy jest zastosowanie takiej, która zostaje w budowana. Taka opcja zapewnia zastosowanie innowacyjnego i designerskiego rozwiązania.

 

Deszczownica łazienkowa montowana na ścianie jest najpopularniejszą i standardową głowicą prysznicową. Dystrybutor wody mocowany jest do ściany dzięki zapewnieniu punktu poboru.