Ceramika łazienkowa w nowoczesnym stylu

Na międzynarodowej scenie designu istnieją silne tendencje w projektowaniu wanien, które prowadzą do znacznego zróżnicowania modeli – wanny nie są już dostępne tylko w czystych odcieniach bieli, mogą być kolorowe lub z dwukolorowym wykończeniem, lub ciemniejsze odcienie i we wszystkich rodzajach organiczno-liniowych, zaokrąglonych lub prostokątnych kształtach. Są to elementy łazienki, które są łączone z innymi elementami łazienek. Ciekawe są projekty łazienki zainspirowane epoką i wyposażony w eleganckie żeliwne detale, typowe dla wnętrz z lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku, które stylistycznie charakteryzowały epokę wiktoriańską i kolejne dekady Art Nouveau i Art Deco.

Wanna interpretuje w przejrzystej formie stylistycznej klasyczną wannę w kształcie lwiej stopy. Umywalka, na swoją zasługę, przypomina działki z roślinami używane wówczas w ogrodach zimowych, tylko w prostszej kompozycji liniowej. Oferując eleganckie połączenie czystych kształtów i wyrazistych materiałów, kolekcja ta przeznaczona jest dla miłośników stylu bohemy i wyrafinowanych interpretacji przeszłości.

Armatura i ceramika łazienki

Eksperymentując z kształtami i kolorami, projektanci niemieccy stworzyli kolekcję łazienkową która wprowadza nie tylko stylowy element sygnatury, ale także oferuje specyficzną funkcjonalność i współczesny komfort.. Wanny coraz częściej przyjmują też inne kształty, takie jak np. koło. Wiele wanien inspirowanych japońskimi łazienkami, gdzie aspekty funkcjonalne mają głębsze znaczenie estetyczne. Ciepłe kolory przypominające ziemię, pustynię i naturę przeplatają się z bogatymi w dotyku materiałami i przejrzystą estetyką elementów – wanien, umywalek, paneli ściennych i podłogowych, szaf i brodzików.

Zainspirowana współczesną oazą dobrego samopoczucia i czystych linii. Innym przykładem mogą być lite powierzchnie i stal szlachetna, inspiracja naturalnym pięknem drewna i prostota współczesnego wyglądu. Wolnostojąca wanna owalna charakteryzuje się eleganckim połączeniem białej ceramiki i matowego malowanego drewna w czystych liniach i prostym, współczesnym wyrazem.

Ceramika sanitarna- trendy w projektowaniu wanien

Owalne kształty posiada najbardziej wyrafinowaną wersję eleganckich elementów wanny i umywalki. Zawinięte w czystą, białą, wodoodporną tkaninę elementy tej stylowej kolekcji wzorniczej posiadają prostą, samodzielną architekturę dzieła sztuki współczesnej. Elegancka różnorodność powściągliwych, inspirowanych naturą kolorów oraz minimalizm kształtów i materiałów sprawia, że ta współczesna kolekcja nadaje się do szerokiej gamy aranżacji wnętrz.

  Zamawianie majtek chłonnych

Łazienka jest jednym z najbardziej kosztogennych pomieszczeń w domu. Na małej przestrzeni znajduje się wiele sprzętów. Korzysta się z nich na co dzień, dlatego odpowiednio zaplanowane i utrzymane w dobrym stanie mogą zwiększyć wartość twojej nieruchomości. Aby uzyskać więcej pomysłów na przebudowę łazienki o dowolnej wielkości, sprawdź stronę Plus Outlet, gdzie znajdziesz wiele kolekcji armatury oraz ceramiki.