Łóżko domek dla dziecka

Łóżeczko domek dla Twojego dziecka, wszystko co musisz wiedzieć przed zakupem

Większość dzieci przenosi się z łóżeczka do łóżka w wieku od dwóch do trzech lat. Jednak nie ma pośpiechu. Nie zawsze natomiast zmiana łóżeczka jest konieczna. Jeśli Twoje dziecko nie czuje potrzeby zmian miejsca spania, możesz wstrzymać się z tą decyzją. Chociażby koszt zakupu nowego łóżka i pościeli możesz odłożyć na chwilę dłużej. Jeśli jednak Twoje dziecko daje sygnały, że chce mieć swoje „dorosłe” łóżko, warto pomyśleć, czy łóżeczko domek nie będzie dobrym rozwiązaniem.

 

Kiedy najlepiej zakupić łóżko domek dla dzieci?

Dziecko powinno być gotowe na zmianę, jaką jest zakup nowego łóżka. Nie tylko z fizycznego punktu widzenia, ale również pod względem psychicznej dojrzałości. Dodatkowo rodzic, również powinien czuć się gotowy na taką zmianę. Niejednokrotnie będzie to miało związek z częściej zarywanymi nocami ze względu na wędrówki maluszka. Łóżko domek dla dziecka to rozwiązanie ułatwiające etap przejścia i zmiany miejsca snu. Efektowne łózko z pewnością ucieszy dziecko i sprawi mu wiele radości. Pełna gama mebli dla dzieci na stronie: https://www.pinio.com.pl

Oto kilka powodów, według których można przypuszczać, że łóżeczko domek dla dzieci może być już konieczny:

  • Dziecko samodzielnie wychodzi z łóżeczka, co wiąże się z ogromnym niebezpieczeństwem
  • Na świecie pojawia się rodzeństwo, co automatycznie wskazuje na zakup nowego miejsca do spania dla starszego brata lub siostry
  • Dziecko zaczyna już usamodzielniać się i nie korzysta z pieluch.

 

Łóżeczko domek z szufladą, opcje bezpieczeństwa dla Twojego dziecka

W zależności od tego, na jakie łózko się zdecydujesz, zawsze trzeba pamiętać o kilku zasadach ostrożności. Pozwolą one zapewniać bezpieczny sen maluszkowi, a rodzice będą spokojniejsi. Przede wszystkim zrezygnuj z dodatkowych poduszek i kocyków w łóżku. Staraj się również, aby dziecko nie zasypiało z gromadą pluszaków a tym bardziej zabawek. Jeśli Twoje dziecko korzysta z poduszki, wybierz taką, która utrzymuje głowę i szyję dziecka w jednej linii z jego plecami.

Jeśli wybierzesz łóżko pojedyncze, użyj barierek, aby Twoje dziecko nie wypadło z łóżka. Możesz także zdecydować się na łóżko domek z barierkami.

 

Zmiana łóżeczka na łóżko dla większych dzieci jest bardzo ważnym krokiem dla dziecka. Dlatego musi ono otrzymać wsparcie w każdej chwili. Dziecko powinno czuć się bezpieczne, by jego sen był zdrowy. Poproś dziecko, aby pomogło ci ustawić nowe łóżko domek dla dzieci.