Płytki łazienkowe doskonałe dla małych łazienek

Ciekawe trendy łazienkowe w konkretnych kolorach sprawiają, że można w swoich łazienkach stworzyć prawdziwe majstersztyki. Po pierwsze, graficzne wzory i trójwymiarowa ekspresja płytek stają się lekkie, o delikatnych konturach, zachowują delikatność i tę samą kolorystykę oraz główny korpus płytki. Widoczna jest również gra kształtów, nadruków i form geometrycznych oraz pomiędzy powierzchniami matowymi i glazurowanymi. Trójkątne kształty i kontrast między główną powierzchnią a wypełnieniem szczelin. Jeśli chodzi o kolory, to dżinsowy błękit i mruczące ziemskie tony wydają się być gorące i modne w tych nowych kolekcjach. Więcej ciekawych kolekcji płytek można znaleźć na stronie Grupy Mo.

Efekt 3D w łazienkach

Sześć zakurzonych odcieni tworzy lekki efekt trójwymiarowości, który przynosi fluxionalny i liniowy ruch. Geometria kształtów wyrzeźbionych w naprzemiennie matowych lub szklanych powierzchniach daje dynamiczny wyraz tej modnej kolekcji. Taśma zaczyna się od standardowych czarno-białych płytek bazowych, które posiadają osiem wzorów w pięciu różnych odcieniach. Małe, kolorowe wzory ułożone na surowych płytkach są na początku trudne do rozszyfrowania, aż do zbliżenia. Taśma może być stosowana wewnątrz i na zewnątrz, zarówno na podłogach, jak i na ścianach, z nieskończoną ilością możliwych kombinacji.

Poza funkcjonalnością, w tym sensie, że ta kompozycja płytek oferuje łatwą do czyszczenia powierzchnię ścian i podłóg, wzory, które można tworzyć między kolorem i różnorodnością geometryczną kolekcji, nabierają nowoczesnego, artystycznego charakteru, którego nie widać obecnie w większości kolekcji płytek.

Trendy kolorystyczne w sezonie

W ostatnich latach nastąpiła zmiana nastawienia do łazienki. Teraz projektanci tworzą ją jako część jednej przestrzeni, w której główną rolę przypisuje się kolorowi i fakturze. Te dwa elementy tworzą nastrój i odczucie osoby w pomieszczeniu. Tendencja do poszerzania gamy kolorystycznej w 2020 roku wpisuje się w kolekcje wielu producentów płytek ceramicznych i sanitarnych. Szary kolor pojawia się na stoiskach prawie wszystkich firm. Jest on bardzo bogaty w niuanse i faktury, dlatego wykorzystywany jest do dekoracji mebli, płytek, urządzeń sanitarnych i higienicznych.

Najprostszym, ale najbardziej skutecznym w tym sezonie jest połączenie bieli i szarości. W kontekście szarych płytek o szorstkiej fakturze, śnieg i lśniąca biel świetnie wyglądają. Szarość stosowana jest we wnętrzach monochromatycznych. Monochromatyczny jest sztuczką stylistyczną, która pozwala na użycie jednego koloru w różnych odcieniach i fakturach. Często spotykany jest w pracach znanych projektantów. Czerń jest jednym z podstawowych kolorów w latach 2019-2020. Stosowany jest jako akcent kolorystyczny, określający wannę, ciemną toaletę lub umywalkę w jasnym pomieszczeniu. Dodatkowo, czerń często występuje na stojakach z kranami.